Adatlap - FlexiBowl® 2.0
Felhasználói kézikönyvek
FlexiBowl® 2.0
FlexiVision
Garatadagolók
Megvalósíthatósági teszt igénylő lap -
FlexiBowl® 2.0
3D step fájlok
Garatadagolók 2.0
Conveyor Hoppers 2.0
Rázógépek 2.0
FlexiBowl® 2.0
FlexiBowl® 2.0 - Options and Mechanical Assembly
FlexiBowl® 2.0 - Electrical and Pneumatic Diagrams
Üzemeltetési tanácsok
Töltse le az üzemeltetési tanácsainkat
FlexiBowl® Üzemeltetési tanácsok
- A talapzatnak, amelyre a FlexiBowl®-t rácsavarozzuk, rendkívül merevnek kell lennie, hogy ne adja át a rezgést a kamerának.
- A robotnak képesnek kell lennie a FlexiBowl® teljes kamerázós felületén a tárgyak megfogására, bármilyen szögben is álljanak azok. Alapvető fontosságú annak biztosítása, hogy a robot ne ütközzön a FlexiBowl®-lal.
- A kamerát mereven kell rögzíteni, pontosan a kipakolási zóna közepe fölött, így látni fogja a teljes területet. Gondoskodni kell arról, hogy a kamerát minden irányban állítani lehessen. A weboldalunk letöltéseket tartalmazó részén található rajzok és útmutató bővebb információkkal szolgálnak.
- A megfelelő kamerarendszer kiválasztásánál kérjük vegye figyelembe a következőket:
A kamerának pontosan meg kell határoznia az alkatrészek pozícióját és minden fontos részletüket detektálnia kell.
A kamerarendszernek minden kamerát kezelnie kell.
Feldolgozási idejének illeszkednie kell a szükséges adagolási ütemhez.
Tartalmaznia kell egy adatbázist az adagolandó termékek receptjeivel. - Az alkatrész elvétele után a robotnak minél gyorsabban el kell hagynia a kamera látóterét, hogy az gyorsan újabb fotót készíthessen. A robot sem a termékek lerakásakor sem más mozgás közben nem lóghat be a kamera látóterébe.
- Minimalizálni kell a környezeti fények zavaró hatását. Még infra világítás használata során is gondoskodjunk a direkt fénysugarak kizárásáról.
- Felső világításos alkalmazások esetén is fontos a homogén megvilágítás, ezért a világítás méretét a kipakolási zóna dimenzióinak megfelelően válasszuk meg.
- Bizonyos helyzetekben előfordulhat, hogy a FlexiBowl® mozgásából adódóan egyes alkatrészek kikerülnek a kipakolási zónából. Az alkatrészek típusától és az alkalmazás követelményeitől függően szükség lehet bizonyos védelmi eszközök beépítésére. Ezek az eszközök nem képezhetnek akadályt a robot kipakolási zónájában.
- Amennyiben grippert használunk, annak ujjai legyenek a lehető legvékonyabbak, hogy a termékek között adódó legkisebb helyre is be tudjanak nyúlni. Ahol lehet, tanácsos kevésbé terjedelmes megfogó rendszert használni (pl. vákuumos megfogót vagy belső/felső megfogású rendszert).
- Amennyiben nagy megfogási pontosságú (néhány tizedmilliméteres) rendszert kell kiépíteni, érdemes ”újra-központosító” megfogókat vagy köztes átpozícionáló ülékeket használni. Így elérhető a kívánt nagypontosságú lerakás.
- Nem tanácsos túllépni az adagolóban levő alkatrészek engedélyezett maximális össztömegét.
- A FlexiBowl® rendszer a véletlenszerűség elvén alapul. Emiatt az alkatrészek kipakolhatósága időben nem állandó. Az átlagos adagolási teljesítmény egy néhány perces pakolási periódus alapján számított átlagérték, mely figyelmen kívül hagyja a pakoló/adagoló rendszer más elemeinek működéséből adódó várakozási időket. Az alkatrészekkel végezett tesztelés során ki tudjuk deríteni, hogy milyen esetekben és milyen gyakran fordulhat elő ciklusidő növekedés.
- Viszonylag ritkán van szükség egy FlexiBowl®-lal egyidejűleg többféle alkatrész adagolására. Ezekben az esetekben kérem forduljon az ARS szakembereihez tanácsért.
- Amennyiben az éppen adagolandó típustól eltérő alkatrész jelenik meg a kamera látóterében, a kamera nem fogja azonosítani és a robot nem fogja kipakolni. Ez nem okoz gondot a készülék működésében, de az adagolási teljesítményre egy bizonyos pont után már negatív hatással lehet.
- Különleges esetekben a robot akár el is tudja távolítani a „rossz” termékeket. Amennyiben ilyen igény felmerül, kérem forduljon az ARS szakembereihez tanácsért.